Стратегії складання іспитів: FCE Writing, Частина II
31.10.2018
Підготовка до іспитів,
Статті
В одній з наших попередніх публікацій ми розглядали, як написати есе у форматі іспиту FCE. У цій статті ми розглянемо більш загальні стратегії та формати інших видів завдань цієї частини.
Частина Writing триває 1 годину 20 хвилин та складається з двох завдань. Перше завдання містить одне обов’язкове запитання – назву для есе та дві ідеї, які потрібно розвинути у повноцінне есе, додавши власну третю ідею. Обсяг есе має становити від 140 до 190 слів.
Друге завдання надає вибір формату тексту з трьох варіантів. Це може бути стаття, електронний чи звичайний лист, звіт або відгук. Також буде вказаний контекст, мета вашого тексту та цільова аудиторія. Обсяг тексту – від 140 до 190 слів.
Отже, розглянемо основні стратегій до кожного типу завдань.
Стратегії для написання відгуку:
Основною метою написання відгуку є поділитися із вашими читачами враженнями від книги/фільму/подорожі/певного продукту та дати позитивну чи негативну рекомендацію стосовно описаного предмету.
- Сформулюйте цікаву назву для вашого відгуку.
- У першому параграфі повідомте читача, на що саме ви пишете відгук, та спробуйте здобути його інтерес.
- У другому параграфі висловіть свою думку з приводу даного предмету.
- В наступних 1-2 параграфах можете розвинути вашу думку, включивши більше опису та деталей. Використовувайте яскраву, насичену прикметниками мову.
- В останньому параграфі можете підсумувати написане та висловити власну рекомендацію.
- В залежності від цільової аудиторії використовуйте нейтральний або неформальний тон.
Стратегії для написання неформального листа або е-мейлу:
Цей тип письма використовується для обміну інформацією між знайомими людьми, тому вам доведеться уявляти багато спільних фактів. Окрім інформативної функції, такий лист може виявляти співчуття, цікавість, давати поради чи вітати з щасливою подією.
- Відповідайте на всі запитання, про які йдеться у завданні, та не забудьте включити додаткову інформацію, яку вас просять включити – так ви отримаєте вищий бал.
- Лист має починатись з неформального привітання (Hi Emily, або Dear Sam,).
- Перший параграф починається з «як справи?» та зазвичай пояснює, на який лист ви відповідаєте. Можна згадати ключову інформацію листа, на який ви відповідаєте, та коротко описати, про що саме буде йти мова у вашій відповіді.
- У декількох наступних параграфах ви розкриваєте тему, яка була зазначена у завданні: запитуєте про певну інформацію, коментуєте отримані новини, вибачаєтесь, запрошуєте на подію, дякуєте, даєте рекомендації тощо.
- У останньому параграфі ви маєте вказати причину, за якої маєте завершувати написання листа та/або призначити дату наступного контакту з особою, якій ви пишете чи надіслати вітання членам її родини.
- З нової строки пишеться заключна фраза (Best wishes, Love, Lots of love, Kind regards, Take care, All the best). Якщо ви ставили кому після привітальної фрази (Dear John,), кома має стояти і після заключної фрази.
- Ваше ім’я з нової строки завершує лист.
- Оскільки це неформальний стиль, у вашому листі мають бути присутні характерні ознаки цього типу письма: скорочення (I’m), неформальні чи сленгові вирази (How are you guys?), відповідні слова-зв’язки (anyway, actually, but, well, now).
Стратегії написання формального листа:
Формальний лист зазвичай пишеться до організації чи незнайомої людини. Такий лист може, до прикладу, мати наступну мету –
- Податися на тимчасову чи сезонну роботу;
- Податися на отримання гранту чи стипендії;
- Оформити жалобу на певний продукт чи сервіс;
- Подати офіційний запрос на певну інформацію;
- Порекомендувати покращення сервісу тощо.
- Лист починається з формального привітання. Якщо ви знаєте особу, якій пишете, використовуйте Dear + Mr/Mrs/Miss/Ms + Surname, (Dear Mr Bukowski,). Пам’ятайте, що в разі, коли ви не знаєте, заміжня жінка чи ні, потрібно вживати Ms. Якщо ж ви пишете до організації або просто адресат листа вам невідомий, почниайте з Dear Sir, Dear Madam, або ж Dear Sir or Madam, (і не забуваємо про коми 🙂 ).
- Решта листа має бути структурована відповідним чином::
- Вступ – пояснення причини написання листа (1 параграф). Також може містити відсилку до джерела, де була отримана інформація, через яку ви вирішили написати лист (I have seen your advertisement for the post of a primary teacher assistant in the “Day” newspaper on 22 September. I am writing as I would like to apply for this vacancy.) Ви можете згадати попередній лист, якщо така інформація міститься у завданні.
- Деталі чи аргументи – у випадку листа-заяви на роботу можна надати інформацію про освіту та отримані кваліфікації (1 параграф). У наступному параграфі викладіть аргументи, чому саме ви підходите на цю позицію чи чому ви претендуєте саме на цю посаду (1 параграф).
- Повідомлення про наступний контакт – коли ви зможете прийти на співбесіду чи ваші запитання до компанії/особи.
- Завершення – ви пишете, яких наступних дій очікуєте від адресата (I look forward to receiving your reply, I look forward to meeting you in a week, Please do not hesitate to ask for any additional information should you require it).
- Заключна фраза. Якщо ви починали з Dear + Mr/Mrs/Miss/Ms + Surname, ви маєте завершити Yours sincerely, відповідно Dear Sir or Madam, вимагає фрази Yours faithfully, виділеної комою.
- З нової строки ставите свій підпис та під ним друкованими літерами пишете своє ім’я + прізвище.
- Використовуйте формальний стиль – не скорочуйте (I would like, а не I’d like), не використовуйте фразові дієслова, вживайте складні та підрядні речення, формальні слова-зв’язки та сполучники (futhermore, moreover, in order to, so as to, as far as, since).
В даній публікації ми розглянули основні формати письмових завдань та стратегії ефективного письма для іспиту FCE. Для отримання високого балу потрібно чітко виконувати вимоги завдання та слідувати інструкціям, познайомитись із усіма форматами та вимогами до їхнього написання та використовувати граматику і лексику відповідного рівня (B2). Однак хочемо зайвий раз нагадати – неможливо навчитись писати, тільки читаючи про письмо.
Отже, запрошуємо вас дізнатись про усі тонкощі написання текстів різних форматів на спеціальних програмах з підготовки до Кембриджських іспитів у Cambridge Club!
Були використані наступні ресурси:
1. Exam Format
2. FCE writing.
БУДЕ ЦІКАВО
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club