пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Підготовка до іспитів, Статті
5 міфів про TKT
Захід пройшов в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія в інформаційно-ресурсному центрі “Вікно в Америку”. Організувала захід книжкова компанія LBC books.
Серед книжок Джейн Остін та Айзека Азімова, оповитих запахом шоколаду та кави, оточені стелажами, які мало не торкалися неба, у кімнаті щедро залитій сонцем за некруглим столом Мерліна зібралися лицарі англійської мови. Вони сміливо розв’язували тести, рішуче працювали в групах та атакували нашого тренера запитаннями про структуру та характер іспиту. Під час тренінгу від учасників звучало багато питань про доцільність складання TKT, тож у цій статті ми розвінчаємо найтиповіші стереотипи та міфи, пов’язані з цим іспитом.

Міф 1: Це дуже дорого

Дуже часто викладачі скаржаться на ціну іспиту. Олю, як дорого коштує скласти TKT?
Оля: Ціна складання одного модулю від 1400 до 1500 грн. За цю ціну Ви зараз не купите і пару чобіт. Усього модулів – три, і навіть якщо Ви вирішите складати усі модулі разом, Ви все одно витратите менше, ніж при підготовці до інших міжнародних сертифікацій – наприклад, CELTA (від 30 000 грн). Ви самі вирішуєте, у якій послідовності писати модульні тести, єдине правило – Ви пишете їх у дати, встановлені офіційним Кембриджським екзаменаційним центром. Таким чином, Ви можете легко екзаменуватися, водночас не проводячи стрес-тест Вашому бюджету.

Міф 2: Я провалюся

Існує думка, що це дуже складний іспит, який не скласти на найвищий бал.
Оля: В TKT не існує такої оцінки, як “Failed”, тому як би Ви цього не прагнули, завалити цей іспит Вам не вдасться. Ви можете бути дискваліфіковані за списування чи порушення правил проведення іспиту, але це трапляється неймовірно рідко. Екзамен оцінюється в чотири бенда (*band – вид оцінки за іспит, який рахується після додавання усіх балів правильних відповідей: так, для отримання бенду 4 необхідно набрати 70 балів з можливих 80), зрозуміло, що перший бенд вважається непрестижним. Проте, якщо Ви візьмете статистику оцінювання TKT, то виявите, що з 2013 року в Україні не було жодного вчителя, який отримав би даний бенд. Зазвичай, 60-70% наших педагогів складають TKT на оцінку 3, тобто “добре”. В екзаменаційному центрі Cambridge Club у період з серпня 2016 по нинішній час TKT склало більше 100 кандидатів, а саме 128, і жоден не отримав нижче бенду 3.

Міф 3: Немає часу

Інша причина, через яку вчителі відмовляються складати іспит – брак часу на підготовку. Що б ти порадила у цій ситуації?
Оля: А чи є у Вас час на перегляд серіалу або “лайкання” фото друзів у фейсбуці? Скільки часу Ви витрачаєте на читання художньої літератури? Питання не в тому, чи є у Вас час. Питання у тому, чи є у Вас бажання. Якщо Ви все таки наважилися на героїчний вчинок, то на підготовку буде достатньо і місяця. Можна підготуватись і за ніч. Рекомендую в першу чергу ознайомитися із термінологією TKT за допомогою підручника The TKT Course. Module 1,2 and 3 by Mary Spratt, Alan Pulverness, Melanie Williams. Ваше навчання зведеться до пригадування теоретичного матеріалу, який Ви вивчили в університеті та яким послуговуєтесь щодня на уроках, в поєднанні з розв’язуванням зразків тестів практичного характеру. І тут Ваш досвід Вам у поміч. Підготуватися самостійно – цілком можливо. Однак Ви також можете звернутися до спеціальних тренерів, якщо прагнете більшої дисципліни у підготовці або бажаєте готуватися разом із колегами. Зокрема, у нашому центрі ми навіть пропонуємо скайп-уроки TKT, тобто Вам не потрібно бути їхати до столиці, а можна буде зручно з чаєм перед монітором засвоювати інформацію. Головне, щоб Ви пам’ятали: не вкладати у власний розвиток – це не поважати себе.

Міф 4: Я занадто стара/ий для цього

На тренінгу хтось із викладачів зауважив, що їм забагато років, аби складати іспит такого характеру. Як дати собі раду з таким настроєм? І чи важливий вік для складання TKT взагалі?
Оля: Навіть викладачів передпенсійного та пенсійного віку змушують проходити курси професійної підготовки в Інституті післядипломної педагогічної освіти. Із сертифікатом TKT Ви будете звільнені від цих тортур згідно офіційного листа Міністерства Освіти і Науки України №1/9.495 від 26.09.2014 року. Окрім того, ніколи не пізно отримати міжнародну кваліфікацію. Адже Ви цього варті! У дискусійних ситуаціях із батьками чи адміністрацією перевага завжди буде на Вашій стороні, тому що маючи сертифікат TKT, ви підтверджуєте, що володієте найсучаснішими методиками викладання, а це – щит і меч.

Міф 5: Я не дружу з комп’ютером

Багато хто з викладачів переживає, що цей іспит комп’ютерний – як і решта Кембриджських іспитів, а отже є ризик в кінці натиснути на кнопку “Reset” замість “Submit”, чи зробити іншу технічну помилку. Є проти того якісь ліки?
Оля: Не треба боятися натиснути не ту кнопку. В Україні проводяться лише паперові варіанти іспиту TKT.
Чи варто боятися TKT? Сподіваємось, що ваша відповідь після прочитання цієї статті буде – звичайно, ні! Чи варто витрачати час та гроші на те, щоб поліпшити власні кар’єрні перспективи та стати більш впевненими у своїй кваліфікації? Вирішувати вам! А ми любимо Генрі Форда, який якось сказав, що «Той, хто перестає вчитись – стає старим, неважливо, двадцять йому чи вісімдесят. Тільки той, хто продовжує вчитись – залишається молодим».

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!