пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

31.10.2018 Підготовка до іспитів, Статті
Коли починати готуватись та що брати з собою на іспит?
Кембриджські іспити перевіряють знання англійської мови на рівнях від A2 (pre-intermediate) до C2 (proficiency). Як і будь-які іспити, вони вимагають відповідати рівню знань, що перевіряються, та потребують спланованої підготовки. Перегляньте наші поради та перевірте, чи робите ви все необхідне для успішної здачі.
До іспиту:
1. Подумайте про підготовку завчасно. Насамперед, пройдіть тестування і визначте свій рівень володіння англійською мовою (наприклад, скористуйтесь тестом за цим посиланням ) Якщо ваш рівень нижчий за той, що перевіряється на іспиті, радимо починати готуватись хоча б за 6 місяців до іспиту. Важливо приділити увагу не тільки знайомству з форматами завдань, але і працювати над збільшенням словникового запасу та покращенням загального рівня володіння мовою. (Докладно про безкоштовні онлайн-ресурси для підготовки до FCEможна почитати тут.)
2. Робіть пробні тести, максимально наближені до умов реального іспиту. Це потрібно як для загальної перевірки вашої готовності, так і для того, щоб ви вміли розраховувати необхідну кількість часу на кожне завдання. Тим, хто здає комп’ютерний варіант іспиту, потрібно познайомитись з його інтерфейсом та пересвідчитись у своїй швидкості друку. Найсвіжіші варіанти тестів можна знайти на офіційній сторінці Кембриджських іспитів.
3. Плануйте своє навчання. Після того, як ви обрали дату іспиту, важливо виділити час для занять. Займатись один раз на тиждень по 3 години чи два рази по півтори? Хоча один раз – це краще, ніж нічого, втім, за тиждень інформація швидко забувається і ви приходите на заняття, мов «чистий аркуш». Найефективніше запланувати хоча б два заняття на тиждень із групою чи викладачем та відвести ще декілька годин впродовж тижня для виконання домашніх завдань та самостійної роботи.
4. Ставте вимірювані цілі і досягайте їх. Наприклад, поставте собі за мету за 3-4 тижні навчання вийти хоча б на 50% правильного виконання кожної з письмових частин тесту. З кожним тижнем збільшуйте ваш результат на 5-10%. Таким чином ви матимете змогу слідкувати за власним прогресом.
Ввечері перед іспитом:
1. Перевірте час, дату та місце проведення іспиту. Розрахуйте тривалість свого маршруту до цього місця, беручи до уваги дорожні корки, затримки транспорту та непередбачувані ситуації. Це дозволить вам приїхати на іспит без зайвих нервів та настроїтись у спокійній атмосфері.
2. Приготуйте оригінал вашого ідентифікаційного документу.
3. Пам’ятайте про сон. Серйозно, це те, що вам найбільш необхідно в ніч перед іспитом.
В день іспиту:
1. Приїдьте на іспит завчасно, аби уникнути непотрібного хвилювання.
2. Не варто брати електронні предмети на іспит. Користування електронними предметами (планшетами, розумними годинниками, електронними книгами тощо) заборонено, тож можете сміливо залишати їх вдома. Користуватись телефоном впродовж іспиту також не дозволяється. До екзаменаційної кімнати дозволяється брати лише документ та  воду в прозорій пляшці.
3. Перечитайте інструкції. Навіть якщо ви прийшли блискуче підготовленим, зайвий раз перевірити інструкції не завадить, адже під час стресу можна не зрозуміти чи забути, що від вас вимагається в кожному конкретному завданні.
4. Виконуйте інструкції людини, що проводить іспит (наглядача). Не виходьте з кімнати без дозволу наглядача та віддавайте свої папери тільки йому чи їй. При виникненні питань ви також можете звернутись до цієї людини.
5. Не намагайтесь розмовляти або підглядати відповіді інших – ви можете бути дискваліфіковані без права продовжувати іспит.
6. Можете не бути правдивими при виконанні завдань. Якщо при виконанні письмового завдання, наприклад, ви забули, як правильно пишеться назва улюбленого фільму і ви можете написати про інший, пишіть. Якщо на частині «Мовлення» під час запитання екзаменатора про модель вашого авто ви забули, як вона називається, кажіть першу, що приходить в голову. Іспит перевіряє рівень ваших знань, а не вашу чесність.
Більше про окремі поради для тих, хто складає паперовий і комп’ютерний варіанти тесту, можна почитати тут.
Сподіваємось, ці поради допоможуть вам ефективно підготуватись та отримати найвищі бали з будь-якого Кембриджського іспиту!
Good luck at your exam!

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!