пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Підготовка до іспитів, Статті
Стратегії складання іспитів: KET, Speaking
З чого складається усна частина іспиту на рівень A1? Як показати на іспиті усе, на що ви здатні та справити позитивне враження? Як готуватись до Speaking? Ми зібрали найкращі поради та стратегії, які допоможуть вам із цією частиною KET.
Тест «Speaking» іспиту KET проходить у формі бесіди з екзаменатором та одним чи двома іншими кандидатами. На кожну пару кандидатів припадає в середньому 8-10 хвилин. Ми детально розберемо, що потрібно робити у кожній з двох частин тесту та як найкраще справитись з цими завданнями.
Частина 1: Interview (5-6 хвилин)
Екзаменатор ставитиме питання про ваше життя, а ви повинні вміти надавати інформацію про себе. У цій частині ви говорите безпосередньо з екзаменатором.
Стратегії:
 •  Якщо ви не зрозуміли запитання, попросіть екзаменатора повторити його:
Sorry?
What did you say?
Can you repeat that?
Can you say that again?
 • Екзаменатор попросить вас продиктувати ваше ім’я та прізвище по буквах, тож потренуйтесь робити це ідеально.
 • Не хвилюйтесь через помилки. На усному іспиті краще говорити, ніж мовчати, адже в останньому випадку екзаменатор просто не зможе вас оцінити.
 • Давайте розширені відповіді. Наприклад, якщо вас запитають, чи любите ви дивитись телепередачі, самої лише ствердної відповіді буде замало – поясніть, які саме передачі ви дивитесь, чому та як часто.
 • Не переживайте, якщо екзаменатор перериватиме вас – кожна частина іспиту має часовий ліміт. Це робиться для того, аби усі кандидати були в рівних умовах.
 • Подумайте про характер можливих запитань, але не вчіть відповіді напам’ять, адже тоді вони будуть звучати автоматично та неприродньо. Приготуйтесь давати відповіді на питання про хобі, роботу та навчання, родину тощо.
Частина 2: Collaborative task (3-4 хвилини)
Екзаменатор дасть кандидату A картку з інформацією і скаже, наприклад, – «You have some information about horse-riding lessons». Завдання кандидата A – прочитати інформацію та зрозуміти її. Тоді екзаменатор звернеться до кандидата B – «Imagine you don’t know anything about the horse-riding lessons. Ask A some questions. Here is a card to help you». На картці будуть підказки – where/lessons?, time/lessons?, anybody/come?, adults/price?. Коли А і В обговорять усі 5 пунктів, екзаменатор забере картки і дасть А картку з підказками до запитань, а В з інформацією. У цій частині тесту важливо дивитись на партнера, а не екзаменатора.
Стратегії:
 • Присвятіть декілька секунд тому, щоб уважно перечитати і спробувати зрозуміти усю інформацію на картці.
 • Досить часто у відповідях від вас вимагається сказати число/кількість/дату. Тож потренуйтесь вимовляти цифри із правильним наголосом. Наприклад  £2.50 вимовляється як “two pounds fifty” (із наголосом на “fif”, а не “ty”.) Якщо ви скажете “two pounds fifty” (із наголосом на “ty”, а не “fif”, це може прозвучати як £2.15.)
 • Питання можуть бути про час якоїсь події чи вебсайт організації, тож переконайтесь, що ви можете правильно озвучити ці речі.
 • Важливо розуміти, як побудувати питання з підказок. До прикладу, на картці міститься така підказка:
Horse-riding classes / £ ?
Питання має звучати так: «How much are the horse-riding classes?»
Anybody/take part/ competition ?
«Сan anybody take part in the competition?»
Для цього необхідно орієнтуватись у основних типах запитань в англійській мові та вміти задавати їх партнеру.
 •  Якщо ви не зрозуміли запитання партнера, попросіть повторити.
 • Слухаючи запитання партнера, намагайтесь відповісти так, аби розмова звучала природньо.
На каналі Cambridge English в Youtube ви можете подивитись, як проходить частина Speaking іспиту Key for Schools.
Сподіваємось на те, що ви спробуєте описані стратегії на практиці, скориставшись нашою попередньою статею про стратегії складання KET: Reading and Use of English, стратегії складання КЕТ: Listening i публікацією про підготовку до іспитів, та вони стануть вам при нагоді під час складання KET.
Happy studying!
У підготовці цього матеріалу ми використали наступні ресурси:
https://www.macmillanenglish.com/uploadedFiles/wwwmacmillanenglishcom/Content/SiteSections/Exams/Exams/ket/ket-students-speaking-test.pdf
 
https://www.cambridgeenglish.org/exams/key/exam-format/

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!