Головна
Блог про навчання ангійській мові
Не лише заняття: домашні ігри для повторення англійської для дітей молодшого шкільного віку
Не лише заняття: домашні ігри для повторення англійської для дітей молодшого шкільного віку
06.08.2024
Інструменти для вивчення,
Статті,
Цікаво про англійську
Чудово, якщо дитина вже з початкових класів відвідує заняття у школі англійської мови. Але для того, щоб засвоїти вивчене, потрібно щодня повторювати нові слова і словосполучення. Ось кілька варіантів занять, які треба чергувати, комбінувати та адаптувати під інтереси та смаки дитини.
1. Гра «Стрибунець» – для формування словникового запасу
До гри треба підготуватися заздалегідь. На одній стороні білого двостороннього картону або аркуша формату А4 треба маркером написати одне слово англійською з тих, які дитина вчила на останньому занятті. На зворотному боці – його переклад. Так утвориться набір карток для гри.
В кімнаті на підлозі розкласти такі мегакартки неподалік одна від одної. Почувши слово, дитина має стрибнути до карти з його перекладом. Через деякий час перевернути аркуші й називати слова іншою мовою. Також дітям подобається «перевіряти» маму і спостерігати, як вона скаче від слова до слова – в такій невимушеній атмосфері слова просто «залипатимуть» в дитячу пам’ять.
Набір карток поступово розширюватиметься, їх згодом можна використовувати для повторення.
2. «Казкар» – для розвитку фантазії та удосконалення навички говоріння
Мабуть, не знайдеться школяра, який не знає казок про Гидке Каченя, Дюймовочку чи Снігову Королеву. Виявляється, першим, хто слухав неймовірні історії Ганса Крістіана Андерсена, був його кіт. Для гри «Казкар» мати живого кота не обов’язково. Можна обійтися улюбленою м’якою іграшкою або ігровою фігуркою.
Зміст гри: дитина розказує англійською щось нереальне, типу «летить рожева собака», і перекладає. Це розвиває фантазію і при цьому неабияк розважає всіх, хто поруч.
З набуттям нових знань дитина складатиме коротенькі історії та справжні казки.
3. Five o’clock tea – ознайомлення з англійськими традиціями та актуалізація набутих на заняттях знань
Чи п’є кожен сучасний англієць чай о п’ятій годині вечора, сказати важко. Але в тому, що весь світ знає про цю традицію, можна бути впевненим на 100%. Вона виникла в ті часи, коли в палацах вельмож інтервал часу між другим сніданком та вечерею становив приблизно 6 годин. Тож герцогиня Анна Рассел першою вирішила, що десь в проміжку між цими офіційними прийомами їжі варто випити чаю зі смаколиками. Вона скликала на гостину до себе друзів та родичів. В ті часи і зараз чайна церемонія – це не лише про втамування голоду та манірні правила етикету. Це передусім про спілкування.
Від аристократів з часом така традиція поширилася і серед звичайних людей.
З огляду на все це з дітками, які відвідують курси англійської мови, можна запровадити таку сімейну гру-традицію: щодня пити чай, намагатися дотримуватися англійських традицій (маленький столик, світла скатертина, ваза з квітами, столовий набір) і намагатися вести діалог англійською про події дня.
Результатом такого чаювання, крім прищеплення культури поведінки за столом, є удосконалення вміння говорити та, найголовніше, встановлення довірливих стосунків у сім’ї, які виникають під час такого спілкування (з англійської мови розмова про щоденні пригоди дня перейде на українську, і таким чином батьки дізнаються багато цікавого про життя маленького школярика).
4. «Підручні засоби» як методичний матеріал
Звісно, можна придбати картки для вивчення англійської, книжечки та пазли. Але якщо проаналізувати вміст шафок та полиць у дитячій кімнаті, виявиться, що його частину точно можна використати для узагальнення знань, які дала дитині школа англійської мови. Отож, якщо є:
- дитяче лото з малюнками тваринок – можна грати в нього і називати зображення англійською;
- «доросле» лото – для перевірки знань назв цифр від 1 до 100;
- карткові гри типу «Хто я?», «Крокодил» – відібрати картки із тими поняттями, переклад яких вже відомий дитині, і спробувати пограти за правилами;
- дитячі енциклопедії – ці витвори поліграфічного мистецтва є справжньою знахідкою для тих, хто вчить нову мову, адже в них є чудові ілюстрації згруповані за темами: «Тіло людини», «Космос», «Морські мешканці» та інші. Дитина згадує назви об’єктів за нових обставин – і це сприяє запам’ятовуванню.
До всього цього додати перегляд мультфільмів англійською мовою, спільне вивчення пісеньок та лічилок, проходження різних рівнів навчальних ігор – і процес вивчення мови дитина сприйматиме не як працю, а як приємні заняття, додатковим результатом яких буде розвиток комунікативних навичок та формування критичного мислення.
Школа англійської Cambridge Club
Ми вміємо та любимо працювати з дітками.
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club