пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
27.09.2024 Інструменти для вивчення, Статті, Цікаво про англійську
Міжнародна мова – один з інструментів глобалізації, або Вивчити англійську все одно доведеться
Питання «навіщо вчити ту англійську?» відразу відпадає після усвідомлення того, що, незалежно від нашого бажання, відбуваються стрімкі процеси усепланетної інтеграції – культурної, політичної, економічної. Відтак опанування найбільш розмовною мовою у світі дає «зелене світло» на шляху до успішної кар’єри та достатку.
Школа англійської мови сьогодні – престижна та цікава робота в майбутньому.
Лаконічна та конкретна, порівняно проста у вивченні. Вона є native language для мільйонів людей з різними менталітетом, традиціями та цінностями. Застосовується в:
  • спілкуванні (зараз англійська є lingua franca (лінгва франка), так званою мовою подорожніх – способом комунікації, коли рідні мови співрозмовників різні);
  • міжнародній торгівлі;
  • переговорах на офіційних зустрічах;
  • сфері IT, культурі, науці.
Володіння нею просто необхідне в умовах глобалізації. Робота в міжнародній компанії, спілкування з друзями-іноземцями та навіть просто шопінг на закордонних сайтах – вона потрібна на кожному кроці пересічному землянину. Тож курси англійської мови – це те, що сьогодні має поставити в пріоритет кожен. Все одно її вчити доведеться. Тож краще раніше й якісно, ніж пізніше й поспіхом.

Сучасна наука – англомовна

Фізики, біологи, хіміки, геологи та інші вчені з різних країн спілкуються англійською. Це мова проведення наукових конференцій та друку наукових праць. І це зручно. Так виключаються розбіжності, спричинені перекладом, а науковці можуть більше часу займатися дослідженнями замість вивчення ще трьох мов, якими колеги видрукували витвори своєї діяльності. Крім цього, це значно спрощує співпрацю науковців з різних країн над спільними проєктами. Уявити складно діяльність, наприклад, Європейської спільноти з атомної енергії, якби всі учасники надавили звіти кількома мовами.

Міжнародна політика

Англійська є однією з офіційних мов ООН та Євросоюзу. Нею проводять переговори та наради, на яких приймають доленосні для мільйонів людей рішення. Це мова дипломатії та більшості міжнародних організацій. Така ситуація пояснюється не лише значною кількістю носіїв англійської, а й значним її географічним поширенням. Разом з тим усі мови наповнюються словами англійського походження.

Сфера IT: жодних перспектив без інглішу

Є поширений жарт про те, що ОС Windows значно більше сприяла поширенню англійської, ніж усі англійські місіонери загалом. Частка правди в ньому є.
У айтівця, який не знає на достатньому рівні мови, кар’єрна драбина буде вкрай короткою. Адже в його галузі вона потрібна буквально на кожному кроці:
  • під час співбесіди;
  • для спілкування в спільноті колег з іноземних компаній;
  • в роботі над кодом та плануванням спринтів;
  • для консультацій з відділом технічної підтримки та сервіс-провайдерами;
  • для вивчення та дослідження нових програм та платформ.
Для програмістів-початківців достатньо рівня А2. В ході удосконалення своїх професійних навичок їм в будь-якому випадку доведеться використовувати англійську, тож підвищення рівня володіння мовою неминуче.

Англійською розмовляють навіть індіанці

Вже навіть є окремий термін – «глобальна англійська». Саме глобалізація сприяла її розвитку та зміцненню. Девід Крістал досліджує глобальну англійську. Він встановив, що більшість наукових праць та технічних винаходів в період з середини XVIII ст. до початку XX ст. написані англійською. Тобто наукова революція перетворила англійську на ключ до наукової інформації.
У XX ст. (якщо точніше – після Другої світової) почався новий етап її становлення. Він пов’язаний зі збільшенням ваги США на світовій арені. Мода на американське, зокрема на їхню мову, невпинно поширювалася світом. Американці не докладали для цього зусиль: усі зацікавлені самотужки розв’язували мовне питання.
На англійську переходять цілі країни. Навіть КНР реформує навчальні програми, аби збільшити кількість англомовних мешканців країни. Це ще один вагомий доказ того, що англійська є загальновизнаною міжнародною мовою і настав час взятися за її вивчення кожному.

Школа англійської Cambridge Club

Підсумок один – записуйтесь на навчання англійської мови у зручний для вас спосіб:

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!