Навчитись писати наукові праці англійською?
31.10.2018
Інструменти для вивчення,
Статті
У нашій попередній публікації ми вже писали про те, як правильно написати академічний текст типу есе для таких іспитів, як FCE та IELTS. Однак есе – це не єдиний тип наукових текстів, які доводиться писати під час та після вступу до іноземного навчального закладу. Серед інших вирізняють наукову статтю, виступ для конференції, дисертацію (від 6,000 до 20,000 слів), наукове есе (від 1,500 до 6,000 слів), дослідницьку роботу (від 3,000 до 6,000 слів), докторську дисертацію (20,000 слів), книгу, відгук на книгу, переклад тощо. Оскільки вимоги до їх написання в англомовних країнах відрізняються від вимог в Україні, перше зіткнення з написанням, наприклад, статті для іноземного наукового видання, часто є травматичним для студентів. Отже, ми переглянули декілька масових відкритих онлайн-курсів (англ. MOOC) і вибрали для вас ті, які ефективно навчають писати наукові тексти англійською мовою. Єдиною вимогою є володіння англійською на достатньому для даного курсу рівні.
1. A Beginner’s Guide to Writing in English for University Study – курс на платформі Futurelearn від університету Редінга, Велика Британія. Цей курс розрахований на іноземців, які планують вступати до вузів у Сполученому Королівстві, США чи Австралії та чий рівень знання англійської відповідає IELTS 4.5. Курс знайомить з основами наукового письма, його граматичними особливостями, специфікою написання есе. Під час курсу ви напишете власне есе і навчитесь оцінювати і редагувати вже написаний текст. Тривалість – 5 тижнів.
2. English Grammar and Essay Writing – курс від університету Каліфорнії, Берклі на платформі Edx. Цей курс – другий з серії College Writing 2.1x і так само спрямований на майбутніх студентів вищих навчальних закладів. П’ятитижневий курс звертатиме вашу увагу на повторення типових граматичних конструкцій і термінів, написання вдалих речень, параграфів, вступів та висновків, познайомить із стратегіями написання довших текстів та навчить формулювати тези. Для отримання прохідного балу потрібно написати есе.
3. Аcademic and Business Writing – курс від університету Каліфорнії, Берклі на платформі Edx. Цей курс є наступним у серії College Writing 2.1x. Він розрахований на 4 тижні та буде корисний тим, хто планує писати наукові тексти в царині інженерної справи, природничих та соціальних наук і гуманітарних спеціальностей. Також на курсі представлений матеріал по написанню ефективних заяв на роботу чи про зарахування до коледжу.
4. Advanced Writing – курс від університету Каліфорнії, Ірвін, на порталі Coursera. Цей курс входить до платної спеціалізації «Науковий текст: написання англійською» («Academic Writing: English»), але ви можете безкоштовно користуватись усіма матеріалами курсу, крім тих, що оцінюються іншими учасниками (тобто, ви не матимете змоги завантажити та отримати оцінки своїх практичних завдань). Розрахований на 4 тижні, цей курс обіцяє навчити писати есе академічного типу, аналізувати статті та використовувати їх у вашому дослідженні, ефективно застосовувати джерела та уникати плагіату у роботі. Для участі необхідно зареєструватись на сайті https://www.coursera.org.
5. Research for Essay Writing – ще один курс спеціалізації «Науковий текст: написання англійською» («Academic Writing: English») на Coursera, цікавий тим, що викладає основи проведення самостійного дослідження для майбутньої наукової роботи: пошук теми, створення деталізованого плану, відбір джерел, ефективна організація нотаток, використання наукового стилю письма, документація бібліографії та уникнення плагіату. Триває 4 тижні.
6. Writing in The Sciences – ще один курс на порталі Coursera, але від університету Стенфорд. Розрахований на студентів гуманітарних спеціальностей та природничих наук та триває 8 тижнів. На цьому курсі ви навчитесь основним принципам ефективного наукового письма та редагування і напишете 2 невеликих дослідницьких роботи, які представите на розгляд однокурсникам. Для участі необхідна реєстрація.
7. English Composition I – курс від Дюкського університету на порталі Coursera. Курс передбачає високий рівень володіння англійською, хоча за курсом закріплений спеціаліст з англійської мови як іноземної, що має адаптувати курс для людей, чиє володіння мовою виявиться недостатнім для потреб курсу. Учасники вивчатимуть навики критичного читання та напишуть щонайменше 3 тексти різних форматів: візуальний аналіз, цільове дослідження та публіцистичну статтю з обраної ними теми. Основна мета курсу – навчитись писати критично, переконливо та вступати в інтердисциплінарну дискусію. Тривалість – 12 тижнів.
Якщо ви гадаєте, що ваш рівень володіння англійською не дозволить вам навчатись на масових відкритих онлайн-курсах – настав час прибрати цю перепону у Cambridge Club!
БУДЕ ЦІКАВО
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club