пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Інструменти для вивчення, Статті
I Will Survive,
або як вивчати англійську за допомогою пісень
Здається, вчити англійську таким чином – безглуздо, адже припускає пасивне прослуховування потоку незрозумілого тексту. У нашій публікації ми розкажемо, як працювати з піснями так, аби це було не тільки дуже приємно, а й корисно.
Музика впливає на свідомість та включає наші емоції, а ми вже писали про те, що емоційна складова у навчанні чи не одна з найголовніших. Слухаючи пісні, ви:
  1. Знайомитесь з сучасною, неформальною мовою. Під час опрацювання лексики ви знайдете багато частотних та уживаних виразів, а завдяки музичному супроводу вони запам’ятаються вам надовго. Тому підбирайте пісні згідно свого рівня та намагайтесь уникати пісень із складними зворотами.
  2. Занурюєтесь у культуру англомовних країн. Вивчаючи пісні з топів музичних чартів, ви принаймні будете мати тему для наступної розмови з англомовними друзями! Якщо це ваша мета, не обирайте пісень маловідомих виконавців.
  3. Звикаєте до звучання англійської мови – ритму, вимови, наголосів. Якщо ж ви при цьому підспівуєте – працюєте і над власною вимовою також. Студентам, чий рівень знань нижче за середній, ми радимо уникати занадто швидких пісень, де важко розрізнити окремі слова.
  4. Запам’ятовуєте вирази, слова, звуки. Оскільки слова у пісні часто повторюються, вони застрягають у нашій голові разом із мелодією навіть, якщо ми цього не хочемо.
  5. Вчитесь будь-де, адже єдине, що для цього потрібно – ваш телефон або MP3 плеєр. Ви можете слухати пісні в машині, на кухні чи душі, а це важлива перевага тоді, коли важко знайти зайву хвилину для англійської.
     Хоча загалом у використанні музики дуже багато переваг, варто пам’ятати, що задля збереження ритму та рими автори можуть використовувати таку граматику, яка зручна їм, але не завжди правильна. Наприклад, маємо неправильно утворену форму найвищого ступеню порівняння прикметника «lonely» в пісні «Lonely Day» System of a Down (має бути просто «loneliest»):
Such a lonely day
And it’s mine
The most loneliest  day of my life
     Така сама проблема  – в назві і тексті пісні «The Littlest Things» Lily Aldridge.
А от у пісні «Dancing Queen» Абби – проблема з прийменником (за правилами мало б бути to):
You’re in the mood for dance
     Або ж невірне узгодження підмета і присудка у пісні «Hello» Adele(прислівник іt вимагає дієслова в однині – doesn’t):
Hello from the outside
At least I can say that I’ve tried
To tell you I’m sorry for breaking your heart
But it don’t matter.  It clearly doesn’t tear you apart anymore
     Аби уникнути пісень з помилками – чи, принаймні, знати про них – можете перевірити цей список 20 пісень з поганою граматикою.
Ми розглянули переваги і недоліки вивчень іноземних мов за допомогою музики. Поговоримо про те, як зробити навчання за допомогою пісень ефективним.
Обирайте правильні пісні. Почніть з тої музики, яка вам подобається, але зважайте на такі речі:
  • Вимова слів та темп пісні. Можливо, хеві-метал – не найкращий варіант через специфічну вимову звуків 
  • Гугліть пісні, що відповідають вашому рівню (наприклад, songs for learning English beginner level). Початківцям варто звернути увагу на Діснеївські та дитячі пісні. Також, подивіться цей список найкращих пісень англійською від освітньої компанії Pearson.
  • Основна тема поп-пісень – кохання, але вони містять багато частотної лексики, яка варта уваги. З часом ви зможете слухати більш альтернативних виконавців і розширювати свій словниковий запас.
  • Ми любимо слухати пісні на Spotify, YouTube та Vimeo. Відео на YouTube часто містять текст, який можна використати як караоке.
     Працюйте зі словами пісень. Аби перевести пасивне вивчення в активне, потрібно аналізувати лексику та граматику улюблених пісень.
  • Слова пісні можна знайти, загугливши її назву, приспів, фразу або скориставшись спеціальними сайтами – lyrics, azlyrics, smartlyrics, elyricsworld.
  • Перед тим, як звернутись до тексту пісні, можна спробувати таку вправу: під час прослуховування спробувати записати її слово-в-слово, а потім порівняти з оригіналом. Це тренування навиків слухання, правопису, знання граматики.
  • Ресурс ABA English пропонує тексти пісень з поясненням активної лексики. На ESOL Courses можна дивитись відео та одночасно виконувати вправи – наприклад, вставляти в пісню пропущені слова. Якщо у пошуку на Busy Teacher написати songs worksheet, вам видасть більше тисячі безкоштовних вправ для різного рівня та на різну граматику.
  • Зробіть нові слова частиною вашого словникового запасу. Для кращого запам’ятовування і повторення скористуйтесь програмами Anki чи Mental Case.
     Співайте! Неважливо, чи є у вас голос або слух, головне – намагатись правильно вимовляти слова і встигати за темпом. Хтозна, можливо у наступному «Голосі Країни» ви заспіваєте улюблену англійську пісню!
     А тепер заспівайте напам’ять! Це допоможе вам почати використовувати нові слова у повсякденному спілкуванні.
Повторюйте та рухайтесь далі. Час від часу повертайтесь до пройдених пісень, аби запам’ятовувати надовше – цей прийом називається «відкладене повторення». Коли відчуваєте, що вивчили дану пісню, переходьте до наступної. В ідеалі – вона має містити дещо з вашої попередньої лексики та якісь нові слова.
І найголовніше – насолоджуйтесь вашим навчанням! З музикою це просто. Ви і не помітите, як почнете краще чути та краще засвоювати мову.
Матеріали:
1. 8 Great Tips To Learn English With Songs and Music
https://www.fluentu.com/english/blog/learn-english-through-songs-music/
2. Use Music, Learn a Foreign Language
https://www.everydaylanguagelearner.com/2012/01/30/language-learning-tip-use-music-learn-foreign-language/

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!