Англофони, слово-привид та Гаррі Поттер
20.09.2024
Інструменти для вивчення,
Статті,
Цікаво про англійську
Англофони – ті мешканці планети, для яких англійська є рідною. Загалом нею розмовляють приблизно 2 млрд людей. З’ясуємо, які цікавинки має міжнародна мова науки, навігації, юриспруденції, та розкриємо секрети її вивчення.
Ті, хто відвідують курси англійської мови, часто запитують викладачів, скільки часу знадобиться для того, щоб вивчити мову повністю. Їх доводиться розчаровувати: цей процес нескінченний, адже що дві години з’являється одне нове слово. Це 4000 нових слів на рік. Тож для перфекціоністів, які прагнуть екстрарозширеного vocabulary, роботи вистачатиме завжди. А найстарішими словами, які використовують нині, є town, two, three, I, we. Загалом англійська мова розвивається вже 1400 років. Вона навіть може похвалитися словом-привидом (ghost word) dord. З’явилося воно в словниках через помилку, протрималося в них з 1932 до 1940 року і значення не мало.
Мова неба та Всесвітньої мережі
Мабуть, зараз охочих стати льотчиком не так багато, як раніше. Але для тих, чия мрія – підкорити небо, є чудова мотивація вчити англійську: в міжнародних рейсах усі пілоти та диспетчери спілкуються саме нею. Англійська є мовою неба. Можливо, тому, що вона є офіційною у 57 країнах світу? Про її поширеність свідчить те, що кожен сьомий мешканець планети володіє нею і що 7 з 10 сторінок в Інтернеті англомовні (а наразі існують мільярди сайтів).
Таке масштабне поширення мови по всій планеті почалося в XVII ст. з активної колонізаторської діяльності Британської імперії та завдяки впливу Сполучених Штатів на світ після Другої світової війни.
Англійська і знаки пунктуації
Учням, які вивчали мову до XV ст., пощастило: в їхній час не використовували знаків пунктуації. Тож їм доводилося запам’ятовувати менше правил. На противагу тим давнім часам зараз, крім усім знайомих знаків, розрізняють ще й «оксфордську кому». Її ставлять перед and після останнього слова з переліку. До речі, & – знак амперсанд – раніше був рівноправною літерою англійського алфавіту. Взагалі він дуже давній. Вважають, що амперсанд придумав Марк Туллій Тирон, секретар філософа та політичного діяча Цицерона. Зараз створену ним систему скорочень називають «знаки Тирона» або «ноти Тирона».
Звідки запозичено назву Google
Всі звикли до цієї назви пошукової системи і мало хто задумується, чому вона називається саме так. А походить назва від слова googol, яке в десятковій системі чисел означає 1 з сотнею нулів (або 10100). Це число довго не мало назви. З’явилася вона 1938 року. Якось американський математик Едвард Казнер прогулювався парком зі своїми племінниками, вони обговорювали назви великих чисел і придумали назву для «безіменної» на той час 10100. У своїй наступній науково-популярній праці Казнер повідомив про неї на загал.
Багатозначність та різноманітність
Порівняно з іншими мовами англійська чітка та лаконічна (мабуть, з цієї причини вона настільки поширена). Є версія, за якою для того, щоб на 90% розуміти повсякденну англійську, достатньо вивчити 1500–2000 слів.
Слово-рекордсмен з найбільшою кількістю значень: set. Статистика вражає: 44 значення для дієслів, 17 – для іменників, 7 – для прикметників. А от кількість синонімів в англійській мові найбільша.
Американська та британська англійські відрізняються. Також є версії:
Слово-рекордсмен з найбільшою кількістю значень: set. Статистика вражає: 44 значення для дієслів, 17 – для іменників, 7 – для прикметників. А от кількість синонімів в англійській мові найбільша.
Американська та британська англійські відрізняються. Також є версії:
- ірландська;
- новозеландська;
- канадська;
- австралійська.
Тому кожна школа англійської мови обов’язково на своєму сайті чи в рекламних матеріалах зазначає різновид мови, доступний до вивчення. До слова, бестселер про Гаррі Поттера було перекладено з британської на американську версію англійської мови.
Секрети опанування
Для початку треба визначитися, навчання відбуватиметься з:
- репетитором;
- професійними викладачами школи іноземних мов;
- носієм мови;
- у форматі самостійного дрейфу між різними сайтами, підручниками та методиками.
Звісно, останній варіант можливий лише тоді, коли немає куди поспішати. Щоб навчання відбувалося без зайвих стресів, важливо:
- поставити чітку мету: прогрес до якого рівня має бути за літо/пів року/рік;
- займатися не лише на заняттях, а й поза ними;
- залучити до вивчення мови друга чи подругу і намагатися спілкуватися між собою;
- пам’ятати правило: краще щодня, але нетривалі вправи, ніж два тривалі «ривки» на тиждень;
- пробуйте різні лайфхаки типу наліпки на предметах з їхніми назвами, неправильними дієсловами на заставці телефону, перегляд фільмів іноземною мовою, максимальна «англізація» оточення тощо – всі вони дієві та сприяють формуванню певних знань.
Ну і головне. Те, про що тільки ледачий не написав у подібних рекомендаціях. Мотивація. Сформулюйте і якомога конкретніше запишіть на аркуші мету, заради якої готові працювати, зазнавати невдач і продовжувати далі. Тримайте цю пам’ятку на видноті. В особливо скрутні дні вона нагадає про основне і додасть сил продовжувати почате.
Школа англійської Cambridge Club
Вивчайте англійську мову у зручний для вас спосіб
- Курси англійської мови в Києві
- Онлайн курси англійської мови
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club