пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
03.09.2024 Інструменти для вивчення, Статті, Цікаво про англійську
Англійська у зрілому віці: вчити неможливо припинити
Побутує думка, що мозок людини формується до 25 років, а з настанням цього «переломного» віку здатність засвоювати нову інформацію знижується, і вчити мову з кожним роком все важче… Розберемося, наскільки правдивими є такі міркування з точки зору фізіології.
Відразу треба заспокоїти людей 25+, які вже записалися чи планують записатися на курси вивчення англійської мови. Так, задачі на логіку вони розв’язують тепер повільніше, а на запам’ятовування потрібно трішки більше часу. Але всі «механізми» працюють, а нейрони утворюються протягом усього життя людини.
Ось що треба робити для того, щоб пластичність мозку не зменшувалася:
  1. Додати до свого денного розкладу заняття фізкультурою – під час тренувань збільшується кількість протеїнів, а вони впливають на формування нейронних зв’язків у мозку. До того ж при навантаженнях до мозку надходить більше крові (дехто взагалі відразу після, наприклад, «цікавих» поз йоги береться до вивчення мови – саме тоді, коли організм уже продукував гормони та речовини, які сприяють засвоєнню нового матеріалу).
  2. Почати вчитися грати на будь-якому музичному інструменті – це заняття, як і вивчення мови, є серйозною профілактикою деменції.
  3. Переглянути харчування і виключити з раціону надмірно жирну їжу та солодощі, оскільки в організмі людини все пов’язане: нейрони її мозку чутливі до рівня інсуліну. Тож не треба провокувати його підвищення споживанням нездорової їжі. Для покращення роботи головного мозку вчені радять додати в раціон рибу жирних сортів (обов’язково), капусту, шпинат та чорницю.
  4. Читати. Дослідження групи людей пенсійного віку свідчать, що щоденне читання тривалістю 1 год втричі уповільнює вікові зміни в роботі мозку. Щоправда, читати треба не пости в ФБ, а складніші твори. Внаслідок їх опрацювання утворюються складні причинно-наслідкові зв’язки.
  5. Давати мозку відпочити після тривалих розумових навантажень (більшість недооцінює значення такого «перезавантаження»).
  6. Припинити думати про вік як про фактор, що знижує пам’ять. Щоб з’ясувати особливості роботи мозку у зрілому віці, вчені у 1956 році розпочали і продовжують нині особливе дослідження. У групи добровольців кожні 7 років перевіряють наступні параметри:
    ● уміння виконувати математичні операції;
    ● швидкість реагування на вербальні спонукання;
    ● обсяг словникового запасу;
    ● здатність орієнтуватися в просторі;
    ● уміння розв’язування логічних завдань.
Перші два показники з віком знижуються. Всі наступні – у 50 років були кращими, ніж у 20. Гері Смолл, який аналізує результати цього найтривалішого дослідження, пояснює це тим, що з роками людина накопичує досвід, який сприяє розв’язуванню поставлених завдань.
Тому школа англійської мови – це заклад не лише для молоді, а й для людей зрілого віку. Зниження швидкості деяких реакцій природно компенсується досвідом. І взагалі, останні дослідження свідчать, що саме на зрілий вік припадає період найбільшої продуктивності клітин головного мозку. Успіхи в вивченні англійської мови сотень випускників школи Cambridge Club цієї категорії також доводять це.
Як їм це вдалося? Причин кілька. По-перше, старші люди гарно мотивовані і їхня діяльність чітко спрямована на результат: вони прийшли вчити мову не з примусу, а за власним бажанням. А стійка мотивація, як відомо, є запорукою успіху в кожній справі. По друге, вони прискіпливі та не соромляться перепитувати і уточнювати, коли щось не зрозуміли. По третє, в їхній розмірений щоденний графік чітко вписалися і заняття, і виконання домашніх завдань.
Отож, для того, щоб підвищити рівень сприйняття і запам’ятовування інформації у дорослому віці, треба усвідомити, що досягнення омріяної мети, наприклад, опанування англійської мови, цілком реальне завдання для будь-якого віку. Перш за все потрібно обрати школу з ефективними методиками та виконувати рекомендації педагогів. Не опускати руки, якщо щось не вдаватиметься – помилки й невдалі спроби є нормальними етапами навчання. Займатися спортом та слідкувати за харчуванням. Заздалегідь планувати час для читання, виконання домашніх завдань і повторення вивчених слів, відпочинку та спілкування (дослідження свідчать, що у самітників мозок менш пластичний, аніж у їхніх соціально активних однолітків). Обов’язково щодня хвалити себе за все, що вдалося з цього переліку зробити. І вже скоро з’являться перші результати, якими можна буде пишатися.

Школа англійської Cambridge Club

З радістю допоможемо підібрати для Вас курси.
  1. Курси англійської мови для дорослих в Києві
  2. Індивідуальні курси англійської мови в Києві
  3. Онлайн курси англійської для дорослих
  4. Індивідуальні заняття англійською онлайн

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!