пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
08.12.2021
Види тестів та іспитів з англійської мови – який обрати?

Кілька слів про міжнародні екзамени з англійської мови

Вивчення англійської мови – це нові можливості! Наприклад, для покращення музичного слуху, кругозору, формування нових нейронних зв’язків, тренування пам’яті, підвищення стресостійкості. Але найголовніше – англійська мова необхідна для навчання за кордоном, працевлаштування у престижних міжнародних компаніях (навіть якщо ви не плануєте переїзд). Для цього необхідна підготовка до складання кембриджських іспитів з англійської, спеціалізованих, академічних. Кожен іспит – це оцінка знань за певним пройденим підготовчим рівнем (від А1 до С2). Успішне проходження нового рівня – це шлях до освоєння наступного рівня та поглиблення знань з найпоширенішої мови у світі, якою розмовляють у 70 країнах понад 1 мільярд людей!

Види тестів з англійської

Кембриджські мовні іспити

Група поглиблених іспитів для оцінювання знань з англійської мови як іноземної, називається кембриджськими мовними іспитами. Щорічно їх здають понад 5 000 000 людей. У навчальному центрі Cambridge club можна записатися онлайн на підготовку до складання міжнародних іспитів з англійської та скласти кембриджські іспити дорослим та дітям, а також вчителям англійської для підтвердження рівня володіння іноземною мовою.
Щороку до програми вносяться виправлення, оновлення, доопрацювання. Розробники постійно додають нові висловлювання, мовні звороти та мовні норми, щоб підтримувати актуальність іспиту. Одного разу отримавши кембриджський сертифікат, вам не доведеться знову його здавати, на відміну від IELTS або TOEFL, які діють лише 2 роки. Це заощадить ресурси – часу, зусиль та коштів. Кембриджські міжнародні сертифікати з англійської мови визнані у всьому світі.
Відповідно до вікової категорії та професійного спрямування, іспити передбачають говоріння, аудіювання, читання та письмові навички. Від рівня складності тесту залежить його загальна тривалість.

KET (Key English Test)

Тест для визначення базового рівня володіння англійською для дорослих (А1-А2), за допомогою якого можна подорожувати за кордон, робити замовлення у ресторані чи кафе, ділитися важливою інформацією з оточуючими в англомовній країні. Той, хто складає іспит, розуміє прості пропозиції, граматику, володіє певним словниковим запасом, може ставити прості питання оточуючим і відповідати на них, говорить про свої потреби, вільно ділиться враженнями від побаченого, орієнтується за вказівниками та оголошеннями, заповнює форми про свою особистість (наприклад, мета своєї поїздки).

PET (Preliminary English Test)

Дуже популярний попередній тест, який відповідає рівню В1 (pre-intermediate). Цей рівень дозволяє легко розмовляти у повсякденному житті, під час роботи, навчання чи подорожей.
Тривалість тесту становить 140 хвилин і він поділений на 4 частини:
 • 1 частина (45 хвилин) – спрямована на розуміння прочитаного;
 • 2 частина (45 хвилин) – перевірка письмових навичок шляхом написання електронного листа, оповідання, статті за допомогою 100 слів;
 • 3 частина (30 хвилин) – розуміння мови на слух;
 • 4 частина (12-17 хвилин) – перевірка розмовних здібностей, коли екзаменованих об’єднують по парах, потім створюють ситуації, про які вони мають висловитися, обговорити свої симпатії чи антипатії, розповісти про можливі шляхи рішень.
Студенти, які отримали від 140 балів – отримують сертифікат PET, ті, хто набрав менше – сертифікат з рівнем А2.

FCE (First Certificate in English)

Перший сертифікат, що відповідає В2 – Upper Intermediate, для роботи в англомовних країнах. Спрямований на оволодіння гарною усною та письмовою мовою. Екзаменований добре орієнтується в мовному середовищі, з легкістю сприймає на слух теле-, радіопередачі, читає пресу, складає стандартні листи і відповідає на телефонні запити англійською мовою, розбирається в технічних обговореннях у своїй галузі спеціалізації, вміє обгрунтувати свою позицію.
Іспит є гарною базою для складання міжнародних іспитів з англійської мови вищого рівня, наприклад, CAE та CPE.
FCE складається з 4 частин:
 • читання – 1 година 15 хвилин;
 • перевірка граматичних знань – 1 година 20 хвилин;
 • аудіювання – 40 хвилин;
 • говоріння – 14 хвилин.

CAE (Certificate of Advanced English)

Сертифікат просунутої англійської мови для вступу до університету, для працевлаштування, отримання візи, підтвердження мовних здібностей відповідно до компетенцій С1. Іспит включає читання та відповіді на запитання (90 хвилин), говоріння (15 хвилин), аудіювання (40 хвилин) та написання есе на 220-260 слів. Потрібно набрати 180-199 балів.
Цей рівень визнаний у понад 6 000 структурах і підтверджує ваші вміння спілкуватися на високому рівні англійської мови як в академічному, так і професійному контексті.

CPE (Certificate of Proficiency in English)

Найскладніший іспит з англійської мови, який визначає її рідною. CPE має дуже високий рівень міжнародного визнання в університетах, урядах чи компаніях. Рівень С2 у рази підвищує ваше портфоліо на ринку праці, тому що ви є абсолютним професіоналом у використанні мови.
40% іспиту відведено на читання, інші 60% поступово розподілені на письмо, аудіювання та говоріння.

BEC (Business English Certificate)

Група іспитів для певної професійної галузі.
 • BEC Preliminary, попередній тест, рівень А2-В1 – користується популярністю серед тих, хто працює за кордоном, у міжнародних бізнес-компаніях, готельно-ресторанному бізнесі;
 • BEC Vantage, проміжний тест, В2-С1 – підвищений середній рівень володіння мовою для досягнення успіхів у міжнародному мовному середовищі;
 • BEC Higher, В2-С2 – високий рівень для організації та проведення переговорів.

TKT (Teaching Knowledge Test)

Спеціалізований тест із лінійки кембриджських мовних іспитів для викладачів англійської мови як іноземної. Він визначає не скільки рівень володіння мовою, скільки рівень володіння методиками викладання. Передбачається, що цей іспит вже складають, володіючи рівнем В2.
Іспит можуть складати вчителі молодшої, середньої, старшої школи, щоб отримати можливість викладати англійську у будь-якій точці світу. Також він служить гарною базою для отримання професійних сертифікатів ICELT і CELTA.
Складається іспит із трьох модулів:
 • Досвід викладання.
 • Планування уроків
 • Хід уроку та організація навчальної діяльності.
Щоб краще підготуватись, необхідно окремо працювати над завданнями кожного модуля. Скласти іспит можна за один раз або по черзі. Тривалість здачі кожного модуля складає 80 хвилин. Набрані 45-50 балів дають змогу підтвердити вчителю кваліфікацію.

ILEC (International Legal English Certificate)

Спеціалізований іспит призначений для роботи за кордоном у сфері юриспруденції або для стажування в юридичній компанії. Розроблено спільно з TransLegal (міжнародною організацією у сфері лінгвістичної адвокатури) з метою підтвердити рівень В1-С2 володіння англійською мовою, зокрема лінгвістичні можливості, а не рівень професійної майстерності.

ICFE (International Certificate in Financial English)

Ще один спеціалізований іспит, але вже для спеціалістів з фінансів та бухгалтерського обліку у міжнародній сфері. Розробили іспит Екзаменаційна комісія Кембриджського університету спільно з Асоціацією дипломованих бухгалтерів Великобританії з певних тем, що стосуються фінансової звітності, стратегії, бухгалтерського обліку, прибутковості, оцінки вартості компанії, банкрутства, страхування, професійної етики тощо.
Іспит включає говоріння, читання, письмову грамотність та аудіювання. Для успішного складання рекомендуємо вивчити всі матеріали підготовки до іспиту на офіційному сайті, читати більше бізнес-періодики, потренувати складнопідрядні речення, створювати звіти.

Cambridge Young Learners Exams

Перший міжнародний іспит з англійської для дітей 7-12 років у психологічно комфортній атмосфері. Він більше нагадує конкурс, де кожна дитина в ігровій формі за допомогою головоломок, розмальовок, пазлів заробляє собі не бали, а до 15 спеціальних щитів-емблем Кембриджського університету.
Іспит складається з 3 етапів:
 • Starters, рівень pre-A1;
 • Movers, рівень А1;
 • Flyers, рівень А2.
Кожне наступне завдання – це логічне доповнення попереднього, щоб дитині було комфортно відповідати та не провокувало відчуття страху. Після закінчення іспиту незалежно від результату дитина отримує сертифікат.

TOEIC (Test of English for International Communication)

Іспит для тих, хто розглядає працевлаштування у Великій Британії, Шотландії та інших англомовних країнах. Структура іспиту складається з 2 частин – сприйняття інформації на слух та розуміння цієї інформації. Тест спрямований на застосування мови у повсякденній та професійній сфері. Як і тест TOEFL, TOEIC діє 2 роки. За його результатами екзаменований отримує помаранчевий, червоний, зелений, блакитний або золотий сертифікат, поділений на бали. Високий рівень відповідає золотому сертифікату.

IELTS чи TOEFL?

Для тих, хто планує подальше навчання або працевлаштування, знайомі ще 2 види міжнародних іспитів з англійської мови – IELTS та TOEFL. Перший іспит – це варіант британської англійської, який визнаний у 145 державах, а другий – американської англійської, визнаний у 130 країнах. Складання того чи іншого іспиту залежить від вимог університету чи роботодавця.
Іспити відрізняються форматом. Якщо IELTS можна здати у форматі General та Academic (для роботи та для навчання), то TOEFL проходить тільки в академічному форматі – на комп’ютері та письмово. Обидва складаються з читання, говоріння, письма та аудіювання. Аналіз усного іспиту з англійської мови IELTS оцінюється реальною людиною, в TOEFL мова записується комп’ютерною програмою і оцінюється 6 експертами. Якщо в TOEFL, відповідаючи на запитання, більше потрібне абстрактне мислення, то, відповідаючи на питання в TOEFL, потрібно вказати тільки одну правильну відповідь, а значить, потрібно тренувати свою пам’ять і логічне мислення.
Обидва іспити мають однаковий ступінь складності та серйозну підготовку місяцями. Щоб обрати собі програму підготовки, краще відштовхуватися від вимог університету або роботодавця.

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!