пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Інструменти для вивчення, Статті
Вчимо англійську з TED Talks
Навіщо витрачати час на телевізійні програми, якщо існують TED Talks?
Ділимось із вами секретами покращення навиків спілкування і розуміння англійської за допомогою TED Talks.
    TED Talks – це загальна назва понад 1,500 промов, опублікованих на сайті TED – вебсайті неприбуткової організації, чий девіз звучить як «Ідеї, що варті поширення». TED Talks виголошуються на конференціях TEDx по всьому світі. Для виголошення «промови свого життя» запрошуються люди, чиї ідеї часто випереджають свій час: Нобелівські лауреати, мислителі та громадські активісти, мультиміліонери та юні генії. Тому дивитись TED Talks – це ніби мати доступ до світового банку мізків, які надихають, навчають і дають цінні практичні поради.
Це все чудово, скажете ви, але до чого тут вивчення мови? Річ у тім, що більшість TED Talks мають субтитри та транскрипції промов 25 сучасними мовами (серед яких англійська та українська), а це ж прекрасний мовний тренажер! Ви можете скопіювати субтитри в будь-який текстовий редактор, роздрукувати та читати за промовцем, звертаючи увагу на вимову, логічний наголос, працюючи з незнайомою лексикою. Також можна включити українські субтитри і порівняти їх із власним перекладом.  Після того, як ви наберетесь мужності, пропонуємо вам записати власний варіант промови на диктофон (ця функція вбудована майже у всіх телефонах) та порівняти з оригіналом! Таким чином можна вивчати не тільки англійську, а й близько 110 інших мов!
TED пропонує широке розмаїття тем, тому ви можете обрати ті, які стануть вам при нагоді у професійній діяльності або допоможуть познайомитись з більш спеціалізованою лексикою. Звісно, якщо ваш рівень володіння англійською нижче за середній, ми би не радили одразу починати з лекцій з біомеханіки або мікрофінансування – обирайте загальні або бізнес-орієнтовані теми. Це можна зробити на вебсайті TED, використавши фільтр “Topics” (“Теми”). Велика перевага промов TED над текстами з підручника полягає у тому, що вони дійсно захоплюють глядача, а коли ми емоційно взаємодіємо з матеріалом, ми краще запам’ятовуємо ключові ідеї, слова, вирази.
Хоча більшість промов тривають 15-18 хвилин, ви можете знайти промови і до 6 хвилин, з якими під силу впоратись і людині, яка тільки починає вивчати мову. Тривалість відео так само можна обрати у фільтрі сайту (“Duration”).
Отже, використовуйте TED Talks для роботи над:
  • Аудіюванням – не бійтесь слухати по декілька разів, розбираючи важкі чи занадто швидкі висловлювання, звикайте до різних акцентів та темпу мовлення.
  • Вимовою – повторюйте особливо складні речення чи параграфи за промовцем, намагаючись відтворити звучання, наголоси і темп.
  • Словниковим запасом – аналізуйте транскрипцію, записуйте нові слова разом з синонімами та прикладами вживання.
  • Граматикою – які часи та конструкції використовує мовець? Чому? Підкреслюйте і звертайте увагу на вживання цих форм. Які звороти допомагають переконати публіку, додають потрібного емоційного забарвлення?
  • Письмом – діліться своєю думкою про відео у коментарях під ним. 
Нижче пропонуємо вам добірку з 5 промов, у яких ви знайдете безліч інших корисних порад щодо вивчення іноземних мов і, сподіваємось, надихнетесь почати або продовжити опановувати їх за допомогою цього фантастичного ресурсу. І хто знає, можливо наступним на сцену TEDx вийдете саме Ви.
  1. Benny Lewis. Hacking Language Learning.Бенні Люіс вважає, що «не має лінгвістичного гену» і ділиться своїми первинними труднощами у вивченні іспанської мови, чому та як він змінив свій підхід та важливістю правильних мотиваційних установок
  2. Chris Lonsdale. How to learn any language in six months.Кріс Лонсдейл розповідає про свій інтегрований підхід, що дозволяє опановувати мови або технічні дисципліни в стислі проміжки часу.
  3. Jay Walker. The world’s English mania.У своїй короткій промові Джей Уокер розмислює над тим, чому у сучасному світі понад два мільярди людей вивчають англійську мову.
  4. Tim Doner. Breaking the language barrier.Юний поліглот Тім Донер ділиться своєю історією та досвідом вивчення понад 20 мов.
  5. Tim Ferris. Smash fear, learn anything.  Невимушено і дотепно розказуючи веселі історії зі свого життя, гуру тайм-менеджменту Тім Ферріс ставить перед людиною, що хоче навчитись будь-чому, найважливіше питання: «Що найгірше, що може статися з вами?»
У підготовці цієї публікації були використані наступні ресурси:
1. How to Learn a Language through TED Talks.
2. 19 TED Talks that will transform your language learning and life.
3. 10 TED Talks every English student should watch.
https://ieltsadvantage.com/2015/04/26/ted-talks-english-students/

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!