31.10.2018
Підготовка до іспитів,
Статті
В одній з наших попередніх публікацій ми розглядали, як написати есе у форматі іспиту FCE. У цій статті ми розглянемо більш загальні стратегії та формати інших видів завдань цієї частини. Частина Writing триває 1 годину 20 хвилин та складається з двох завдань. Перше завдання містить одне обов’язкове запитання – назву для есе та дві ідеї, які потрібно розвинути у повноцінне есе, додавши власну третю ідею. Обсяг есе має становити від 140 до 190 слів. Друге завдання надає вибір формату тексту з трьох варіантів. Це може бути стаття, електронний чи звичайний лист, звіт або відгук. Також буде вказаний контекст, мета вашого тексту та цільова аудиторія. Обсяг тексту – від 140 до 190 слів. Отже, розглянемо основні стратегій до кожного типу завдань.
Стратегії для написання есе:
- Уважно перечитайте завдання та підкресліть усе, що від вас вимагається включити у текст есе. Зконцентруйтесь на головному запитанні – усі ваші ідеї та аргументи мають бути пов’язані з ним. Однак не переписуйте завдання слово в слово – переформулюйте дані ідеї своїми словами, адже просте переписування знизить ваш загальний бал.
- Підтверджуйте усі ідеї аргументами або прикладами.
- До двох ідей, зазначених у самому завданні, не забудьте додати власну – інакше читач буде недостатньо поінформований, а ваше есе не набере високу кількість балів.
- Ідеї мають бути викладені логічно, структуровано та бути максимально зв’язними. Для цього існує наступна структура екзаменаційного есе:
- Вступ
- Перша ідея. Розвиток ідеї (2 речення). Аргументи/приклади (2-3 речення).
- Друга ідея. Розвиток ідеї (2 речення). Аргументи/приклади (2-3 речення).
- Власна ідея. Розвиток ідеї (2 речення). Аргументи/приклади (2-3 речення).
- Висновки (можете висловити вашу думку з приводу даної теми).
- Не забувайте про граматичну та лексичну різноманітність конструкцій, які ви використовуєте – пасивний стан, підрядні речення, непрямі запитання, лексика рівня Upper-Intermediate допоможе вам отримати високу оцінку.
- Використання доречних слів-зв’язок допомагає структурувати ідеї, а тому правильно вживати їх особливо важливо.
- Есе відноситься до формального типу письма, тому вживання занадто емоційно зафарбованої лексики є недоречним.
- Не забудьте перевірити есе на наявність граматичних, орфографічних та інших помилок
Стратегії для написання статті:
Основна мета статті – інформувати або зацікавити читача, тож вона має містити цікаві коментарі або власну думку.
- Придумайте назву, яка зацікавить читача. Ви можете взяти ідеї з завдання, але сформулювати їх по-своєму.
- Введіть тему вашої статті. Можете звернутись до ваших читачів за допомогою риторичного питання – це допоможе зацікавити їх у вашій темі.
- Розвивайте ідеї, які були надані в описі завдання.
- Дозволяється використовувати нейтральний чи навіть неформальний стиль письма – гумор, приклади з власного досвіду, скорочення. Все ж, намагайтесь показати різноманітність у граматичних та лексичних структурах.
- Пам’ятайте про висновки в останньому абзаці вашої статті.
Стратегії для написання звіту:
Звіт зазвичай пишеться для керівника або іншої вищої за рангом особи, або ж для членів спільної організації. Має прослідковуватись чітка структура звіту, тому він може містити підзаголовки. Спираючись на статистичну інформацію, ви маєте дати певні рекомендації чи вказати шляхи розв’язання певних проблем.
- Зазначте мету вашого звіту у першому параграфі. Можете вигадати джерело статистичної інформації.
- Задля дотримання оптимальної структури використовуйте підзаголовки та можете звернутись до нумерованого чи іншим чином виділеного списку в одній з секцій. Але не звертайтесь до цього прийому дуже часто, адже тоді показати різноманітність вашої граматики не вдасться.
- Виділите секції у своєму звіті в залежності від ідей, що надаються в описі завдання.
- Підсумуйте ситуацію та дайте ваше бачення або рекомендації в останньому параграфі звіту.
- Використовуйте безособовий, напів-формальний стиль.
В даній публікації ми розглянули основні формати письмових завдань та стратегії ефективного письма для іспиту FCE. Для отримання високого балу потрібно чітко виконувати вимоги завдання та слідувати інструкціям, познайомитись із усіма форматами та вимогами до їхнього написання та використовувати граматику і лексику відповідного рівня (B2). Однак хочемо зайвий раз нагадати – неможливо навчитись писати, тільки читаючи про письмо.
Отже, запрошуємо вас дізнатись про усі тонкощі написання текстів різних форматів на спеціальних програмах з підготовки до Кембриджських іспитів у Cambridge Club!
Були використані наступні ресурси:
1. Exam Format.
2. FCE writing.
БУДЕ ЦІКАВО
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club