пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

31.10.2018 Підготовка до іспитів, Статті
Стратегії складання іспитів: FCE, Listening
В цій статті ми розглянемо стратегії, які можна використати під час тренування та складання частини Listening (Аудіювання) іспиту Cambridge English First: FCE на рівень знання англійської B2. Ця частина триває 40 хвилин і має 4 завдання, що складаються з 30 запитань. В кінці дається час на те, щоб перенести ваші відповіді з чернетки до спеціального бланку.
Помилкою буде вважати, що крім навиків уважного слухання від вас у цій частині більше нічого не вимагається. Аудіювання – це також і тест на навики читання та розуміння основних ідей та специфічних деталей. Дуже часто неправильні відповіді (наприклад, в завданні multiple choice) використовують слова, які ви почуєте у записі. Натомість, правильні відповіді часто перефразовують почуті слова.  Роблячи вибір, намагайтесь співставити тотожні ідеї.

Завдання 1: Multiple choice (8 запитань)

Завдання складається з 8 коротких діалогів чи монологів, до кожного з яких дається одне запитання з варіантами відповідей A, B, C. Перевіряються навики виокремлення з почутої інформації почуттів, ставлень, думок мовців, їхньої згоди чи незгоди, мети та функції висловлювань, загальної думки та деталей.

Стратегії:

  • Використовуйте час на початку завдання для того, щоб уважно перечитати усі опції, підкреслити ключові слова та передбачити, які слова вам потрібно почути для правильної відповіді (тобто подумайте, як саме може бути перефразована відповідь на це питання).
  • Вслухайтесь у ключові слова та оберіть одну опцію.
  • Якщо ви не почули правильної відповіді – відставте паніку 🙂 і зконцентруйтесь на наступному діалозі. Ви почуєте завдання вдруге.
  • За другим слуханням перевірте свої відповіді.

Завдання 2: Sentence completion (10 запитань)

Це завдання являє собою монолог на одну тему тривалістю близько трьох хвилин. Вам потрібно доповнити пропуски в реченнях почутою в записі інформацією. Перевіряється здатність виділяти в почутому тексті специфічну інформацію, вміння розрізняти деталі.

Стратегії:

  • Уважно перечитайте текст, звертаючи увагу на пропуски. Якої інформації не вистачає – дати, місця, назви? Тепер ви знаєте, що саме ви намагатиметесь почути.
  • Запитання розташовані в тому ж порядку, що й текст на записі, тому якщо ви пропустили якесь питання – переходьте до наступного.
  • Відповідь має містити від 1 до 3 слів, тому не пишіть більше цієї кількості.
  • Не потрібно змінювати форму слова чи число, яке ви збираєтесь написати у відповіді, записуйте точно так, як почули. Втім, зважайте на правопис – особливо, якщо в записі слово диктується по буквах.
  • Правильні відповіді мають відповідати граматиці речення, тому звертайте увагу на слова до чи після пропуску.
  • Не забудьте перевірити відповіді та правопис за другим слуханням.

Завдання 3: Multiple matching (5 запитань)

Складається з 5 коротких монологів тривалістю по 30 секунд кожний. Від вас вимагається обрати твердження, що виражає сутність кожного монологу, з 8 можливих варіантів.  Перевіряється навики розуміння загального змісту почутого матеріалу, вирізнення основного і другорядного, ставлення, думок, почуттів, мети висловлювання.

Стратегії:

  • За час, що дається перед кожним завданням, уважно прочитайте твердження і зрозумійте фокус запитання – чи вам потрібно почути ставлення мовця, чи вирішити, про яке місце йдеться тощо. Подумайте, яким чином можуть бути перефразовані відповіді.
  • Не хвилюйтесь, почувши незнайомі слова – концентруйте увагу на загальному змісті.
  • Скоріш за все, більшість почутого тексту не стосуватиметься запитання, тому вслухайтесь також і в деталі, що допоможуть визначити відповідь. Вона може міститись в будь-якому місці висловлювання.
  • Якщо одна відповідь буде неправильною, це може вплинути на усі подальші відповіді, тому зконцентруйтесь на різниці між висловлюваннями.
  • Намагайтесь визначитись з вашими відповідями за першим слуханням та перевірте їх правильність під час другого.

Завдання 4: Multiple choice (7 запитань)

У записі ви почуєте бесіду між 2-3 мовцями, що триватиме 3-4 хвилини. Потрібно обрати правильну відповідь на запитання серед варіантів A, B, C. Перевіряється вміння виділяти серед почутого основну ідею та деталі, розрізняти ставлення та думки мовців.

Стратегії:

  • Прочитайте запитання та подумайте, які слова ви почуєте в разі правильної, а які – у разі неправильної відповіді. Підкресліть найважливішу інформацію.
  • Питання розміщені в тому ж порядку, що і на записі, тому важливо бути саме на тому питанні, яке обговорюється в даний момент.
  • Відмітьте можливі відповіді під час першого слухання і використайте другий раз для того, щоб підтвердити або змінити відповідь.
Коли ви переносите відповіді до спеціального бланку, відповідайте на всі запитання, навіть якщо не маєте варіантів – теорія ймовірності може спрацювати на вашу користь! 🙂
Сподіваємось на те, що ви спробуєте описані стратегії на практиці, скориставшись нашою попередньою статею про стратегії складання FCE: Reading and Use of English i публікацією про найкращі ресурси для самостійної підготовки, та вони стануть вам при нагоді під час складання FCE.

Happy studying!

В роботі над публікацією були використані наступні матеріали:

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!