пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
13.11.2019 Інструменти для вивчення, Статті
Рекомендації з виконання домашніх завдань
Домашні завдання Вас лякають? Ви не можете сконцентруватися і правильно організувати свою роботу? В цій статті ми надамо Вам декілька корисних порад, як перетворити нудний процес в корисний та навіть захоплюючий.
Почнемо з того, для чого нам потрібні домашні завдання. Кожен процес навчання або тренувань потребує системного підходу, якщо Ви хочете засвоїти певну навичку, то приділяти цьому увагу необхідно кожного дня. Тобто мало просто відвідувати заняття 2-3 рази на тиждень, необхідно також займатися самостійно. В цьому і полягає суть домашніх завдань, які допомагають не тільки закріпити пройдений матеріал, а й вчать Вас працювати самостійно.
І так, ми з Вами розглянемо два аспекти при виконанні домашніх завдань: організація робочого процесу і стиль виконання.

1. Організація робочого процесу

Організація робочого процесу є не менш важливою, ніж сам процес. Вам необхідно створити умови, в яких Ви зможете максимально сконцентруватися і виконати завдання максимально продуктивно. Для цього використовуйте наступні правила:

Наводимо лад на робочому місці і в навчальних матеріалах.

Привівши в порядок робоче місце, Ви зможете виділити собі простір для роботи, що зробить її більш комфортною. Привівши в порядок навчальні матеріали, Ви також полегшуєте собі подальшу роботу, так як не потрібно буде витрачати час на пошуки того, чи іншого конспекту або підручника.

Складаємо навчальний план і дотримуємося його виконання

Складання плану, графіка або розкладу – це те, що допомагає нам організувати наші дії. Наприклад, Вашим завданням є підготувати проект і у Вас є тиждень часу.
Складіть графік, в якому Ви вкажете, що саме Ви будете робити кожного дня і скільки часу Ви збираєтеся виділити на виконання завдання. Це допоможе Вам уникнути виконання завдання в останній день або навіть ніч 🙂

Уникайте багатозадачності

Якщо хочете просидіти за виконанням домашнього завдання цілий день, вдамося до багатозадачності: відповідайте на електронні листи або повідомлення, перевіряйте нові публікації друзів в Instagram, пийте чай, дивіться фільм і виконуйте вправи з англійської. Якщо ж Ви хочете бути більш ефективним і продуктивним і, відповідно, витратити менше часу – відмовтеся від багатозадачності. Виконуючи кілька завдань одночасно, Ви не фокусуєтесь ні на одному з них, і якість їхнього виконання істотно падає.
Ці три прості правила допоможуть Вам створити сприятливу атмосферу вашого навчального процесу. Тепер давайте звернемо увагу на стиль виконання домашніх завдань, який буде залежати від того, до якого учнівського стилю Ви належите. Їх є 3 основних: візуал, аудіал і кінестетик. Розглянемо їх більш детально.

2. Стиль виконання

  • Візуал – це стиль, який передбачає краще освоєння матеріалу при його візуальному сприйнятті, з використанням засобів зорової наочності (картинки, таблиці, і т.д.). Такому учнівському типу слід врахувати наступні рекомендації: трансформуйте правила в схематичні зображення, малюйте таблиці і графіки, підбирайте візуальні асоціації, створюйте картки із зображенням (при вивченні нових слів), використовуйте кольорові чорнила і маркери для підкреслення важливих моментів.
  • Аудиал – учнівський стиль, при якому запам’ятовування матеріалу відбувається найкращим чином на слух. Для цього стилю підходять всілякі аудіо і відео опори, промовляйте слова і речення або написаний матеріал – Ви 100% його запам’ятайте.
  • Кінестетик – учнівський стиль, при якому освоєння матеріалу відбувається при тактильному і фізичному сприйнятті. Такому стилю найкраще дається писання, тому – ведіть короткі конспекти, записуйте нові слова, фрази та речення від руки або зображайте їх за допомогою жестів. І не забувайте про активні перерви, фізичні вправи – невід’ємна частина вашого навчального процесу.
Як бачите, до виконання домашнього завдання потрібно підійти відповідально і врахувати різні нюанси. Але, якщо Ви це зробите – Ваша самостійна робота буде не тільки ефективною, але і принесе Вам задоволення 🙂

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!