пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Інструменти для вивчення, Статті
Чому вчити іноземну мову означає зустрітись із власними страхами
Коли ми приймаємо рішення вчити іноземну мову, ми часто не замислюємось над тим, що це означає початок важкої роботи над собою. Часто вивчати мову означає опинитись у ситуаціях, які можуть викликати психологічний дискомфорт. Наприклад, вам потрібно попросити про допомогу в іноземній країні і від ефективності повідомлення залежить ваш комфорт чи здоров’я. Чи коли вам необхідно провести презентацію англійською для важливих партнерів і ви готові відмовитись, бо не впевнені у своїх силах. Або коли ви готуєтесь до першої розмови з іноземним клієнтом і боїтесь, що від спроб розібрати його акцент ваш мозок вибухне. Отже, у цій статті ми вирішили розібрати основні страхи і перепони на шляху до ідеальної англійської.
 1. Я не розумію, про що йдеться, коли мовець говорить занадто швидко.Наша порада може вас розчарувати, але для того, щоб розвинути навички слухання, потрібен час. Спочатку важливо тренуватись розуміти загальний смисл висловлювання. Якщо доступний текст повідомлення – працювати з ним, перекладаючи невідомі слова та звертаючи увагу на деталі. Чудовим ресурсом для цього є мотиваційні відео TED Talks. Зверніть увагу і на подкасти, які відповідають вашому рівню знань.
 2. Мені важко запам’ятати нові слова.
       Головний секрет вивчення нової лексики – створення ментального образу, який ви прив’язуєте до неї.
Наприклад:
– слово “boorish” (пер. невихований, брутальний) можна запам’ятати за асоціацією зі словом “обурює” – вас обурює поведінка хулігана, який грубить.
– слово “doleful” (пер. сумний, скорботний) можна запам’ятати за асоціацією зі словом “доленька”.
Хоча спочатку вам потрібно буде згадати образ для того, щоб до вас прийшло слово – із часом образи будуть забуватись, а слова, вивчені таким чином, ви пам’ятатимете довго.
 • В школі мені погано давалось вивчення мов.В атмосфері безкінечного зубріння списків слів, перекладів і переказів нудних текстів, виконання таких самих нудних вправ на граматику – ми не дивуємось, чому в школі вивчити іноземну мову у вас не вийшло. Але це не означає, що поганий досвід в минулому повинен зупиняти ваші теперішні спроби. Пробуйте, старайтесь, робіть помилки – you can do it!
 • Моя вимова недостатньо британська (хороша, красива – підставте свій варіант).
       Якщо вас розуміють – у вас хороша вимова. Багато людей вивчають іноземну мову і все життя спілкуються з сильним акцентом (згадайте англійську вимову індійців, китайців або французів). Втім, було б наївним гадати, що ви можете просто накласти інтонаційні шаблони чи звуки рідної мови на іноземну. Прагнути гарної вимови – це вияв ввічливості до культури, мову якої ви вивчаєте, але боятись відкрити рота через “погану вимову” не варто.
 • Варті уваги youtube-канал Rachel’s English, завдяки якому можна навчитись американській вимові та розділ Pronunciation на BBC Learning English.
 • Як нарешті вивчити граматику?Вивчення граматики часто асоціюється з перекладами речень на англійську чи виконання декількох сторінок вправ на відповідну тему. Однак такий метод не завжди дає зрозуміти, в яких ситуаціях вживається дана конструкція та яка її функція в мові: наприклад, will виражає майбутній план, бажання чи мрію? Тому поліглоти радять шукати конструкції, які ви вивчаєте на даний момент, у будь-яких аутентичних матеріалах (статтях, піснях, фільмах, подкастах) та аналізувати, у якому контексті вони вживаються та чому. І тоді повертатись до збірки граматичних правил, щоб повністю зрозуміти граматичне правило. Цікаві пояснення граматики ви знайдете на каналі engVid та Let’s Talk.
 • Я боюсь говорити англійською, особливо з носіями мови.Цей страх відноситься до найбільш поширених серед тих, хто вивчає англійську мову. Можливо, він теж сягає шкільних часів, коли за помилки, зроблені під час мовлення, ми отримували погані оцінки. Втім більшість сучасних методик заперечують такий підхід, адже помилки є  невід’ємною частиною навчального процесу.
 • Аби подолати бар’єр і нарешті почати розмовляти, існує декілька загальних порад:
  • Спілкуйтесь за допомогою тих мовних ресурсів, які маєте. Якщо в розмові з іноземцем ви раптом забули слово або не знаєте, як граматично правильно це сказати – поясніть це іншими словами, примітивною граматикою, навіть жестами, але спробуйте це зробити.
  • Спочатку вивчіть найпростіші часи (Present Simple, Past Simple, Going to) – цього вистачить, аби просто розповісти про себе і поставити декілька запитань новому знайомому.
  • Вчіть діалоги та функціональну мову: як запитати шлях до центру міста, годину, замовити їжу в кафе, придбати квитки тощо.
  • Говоріть англійською подумки.
  • Відвідуйте розмовні клуби – про найближчі події англійською мовою можна дізнатись у фейсбук-спільноті Україна Speaking.
  • Спілкуйтесь на сайтах і форумах. Сміливі можуть зареєструватись на couchsurfing та прихистити в себе іноземного туриста. Коли у вас вдома житиме іноземець, навіть бабуся заговорить англійською. Серед менш радикальних способів – сайти, на яких можна домовитися про мовний обмін (ти навчаєш іноземця російській або українській, а він тебе – англійській) – mylanguageexchange, або ж просто поспілкуватись англійською: italki, speaking24, busuu.
  Ставте чітки цілі, впроваджуйте їх крок за кроком, практикуйте і все вийде! А якщо Вам буде потрібна допомога, звертайтесь до наших професіоналів в мовний центр Кембридж Клуб.

  Підписатися на розсилку

  Підпишись на нашу розсилку!
  Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

  Розкажи про цей сайт друзям!