Головна
Блог про навчання ангійській мові
5 великих причин, чому англійська в США і Великобританії звучить так по-різному
5 великих причин, чому англійська в США і Великобританії звучить так по-різному
13.09.2019
Статті
Ви коли-небудь замислювалися, як англійська – з 1,5 мільярдами говорять у всіх куточках світу і приблизно 750 000 слів – став таким дивно виразним і багатогранним мовою, яким він є сьогодні?
На відміну від мов, які розвивалися в межах однієї країни (або одного окремого географічного регіону), англійська мова, починаючи з 1600 року тому, розвивався шляхом перетину кордонів і вторгнення, збору шматочків інших мов шляхом і зміни з поширенням мови по всьому світу .
Витоки англійської мови лежать у часах, коли англосаксонські племена прибілі з Центральної Європи на Британські острови в 400 році нашої ери. Їх мова, тепер відомий як «Старий англійський», незабаром був прийнятий в якості спільної мови цього щодо віддаленого куточка Європи. Хоча нам було б важко розуміти англосаксонський мову, він забезпечив міцну основу для мови, на якому ми говоримо сьогодні, і дав нам багато важливих слів.
Ми можемо говорити на одній мові, але не розуміти один одного. Таке можливо! Якщо один співрозмовник з США, а інший з Великобританії. Все, від букв z всюди, до слів, які пишуться однаково, але звучать абсолютно по-іншому, коли ви їх вимовляєте – між двома основними англомовними співрозмовниками в світі існує цілий океан мовних відмінностей (плюс реальний фізичний океан). Але ніколи не бійся! Якщо ви вивчаєте англійську в Лондоні і хочете дізнатися, чим ваш акцент відрізняється від вашого друга, учня в Нью-Йорку, ось що вам потрібно знати.
1. Американська англійська, як не дивно, – старша
Тільки краще не говорити про це своєму співрозмовнику-британцеві. Але це дійсно є фактом. Коли одні з перших поселенців покинули Англії і попливли в Америку, вони захопили з собою і свою мову, якою розмовляли всі англійці того часу. Він був заснований на, так званій, “риторичної мови” (коли ви вимовляєте звук “r” в слові). Тим часом, в багатьох південних містах Великобританії вищий світ жителів хотіло відрізнятися від всіх інших, тому вони почали міняти свою риторичну промову на тихий звук. Такі слова, як “winter” ( “зима”), вони вимовляли як «win-tuh» замість “win-terr”. Звичайно, ці люди були успішними і багатими, і кожен хотів їх скопіювати, тому цей новий спосіб вираження – який британці тепер називають «Вимова» – поширився по всій решті частини півдня Англії. Це також пояснює, чому у багатьох місць за межами півдня Англії все ще є риторичне вимова як частина їх регіональних акцентів.
2. Британська англійська дуже вже схожа на французьку
Французький зробив величезний вплив на англійську, хоч носії англійської мови не з полюванням зізнаються в цьому. Перший раз, коли Вільгельм Завойовник вторгся до Великобританії в 11-м столітті, взявши з собою нормандський французький і зробивши його найвищим мовою – використовуваний в школах, судах, університетах та вищих класах. Він не тримався, а перетворився в среднеанглийский, який в той час був сумішшю всіх мовних впливів. Другий раз це було в 1700-х роках, коли в Великобританії стало дуже модно використовувати слова і орфографію в французькому стилі. Звичайно, американці вже жили через Атлантику і взагалі не брали участі в цій тенденції. Ось чому британський англійський має більше лінгвістичного подібності з французьким, ніж американський англійський, а також пояснює американську одержимість круасанами.
3. Американський правопис виник в результаті протесту
Американський і британський словники дуже відрізняються. А все тому, що вони були складені двома дуже різними авторами з двома дуже різними поглядами на мову. Британський словник був складений вченими з Лондона (НЕ Оксфорда, з деяких причин), які хотіли просто зібрати всі відомі англійські слова, в той час як американське – лексикограф Ной Вебстер. Вебстер хотів, щоб американське правопис не тільки було більш простим, але і відрізнялося від правопису в Великобританії, як спосіб Америки показати свою незалежність від колишнього британського правління. Він відкинув букву «u» з слів colour і honour, які виникли через французького впливу в Англії, щоб замість цього зробити їх colour і honour. Він зробив те ж саме зі словами, що закінчуються на -ise, щоб зробити їх -размернимі, тому що він думав, що американське англійське правопис має відображати спосіб, яким це було сказано. Плюс, написання z набагато крутіше, так що ось воно.
4. Американська англійська любить відкидати слова повністю
Іноді є відмінності в американському англійською, які не мають сенсу для носіїв британського англійської – наприклад, коли американці видаляють цілі дієслова з пропозиції. Коли американський чоловік каже комусь, що напише йому листа, він говорить: “I’ll write them” / “Я напишу їм». Коли ви питаєте американця, чи хочуть вони піти по магазинах, вони можуть сказати “I could” / “я можу». У Великобританії ці відповіді будуть звучати дуже дивно, так як ми будемо говорити “I’ll write to you” і “I could go” ( «я тобі напишу» і «я міг би піти»). Відмова від дієслова може бути викликаний тим, що американці хочуть говорити щось швидше – або, може бути, тому, що британці просто хочуть точно сказати, що вони говорять. Тут важко вирішити, як краще, але якби ми оголосили переможця, це був би британський англійський, тому що, чесно кажучи, американський спосіб не має сенсу.
5. Два типи англійської запозичили слова з різних мов
Зрозуміло, що британський і американський англійський розвивалися по-різному, якщо врахувати культурні впливи, які внесли свої правки на кожного незалежно один від одного, і то, як ви запозичили слова з цих мов. З різних причин це дуже часто зустрічається в словах з категорії їжі: приклади включають coriander (британський, похідний від французького) і cilantro (американський, похідний від іспанського), і aubergine (британський, отриманий від арабського), і eggplant (американський, так званий , тому що це виглядає як фіолетове яйце). Є ще багато прикладів, але важлива річ, яку потрібно пам’ятати, – потрібно вимовляти слова правильно в країні, в якій ви подорожуєте, працюєте або приїхали з інших справах. Зрештою, ви не хочете просити британців про якийсь aluminium foil (алюмінієвій фользі) і вимовляти її aloo-minnum.
Підписатися на розсилку
Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club