пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Інструменти для вивчення, Статті
Як почати думати англійською
Багато з тих, хто вивчає іноземну мову, рано чи пізно задається питанням – коли ж нарешті я перестану перекладати з рідної мови на англійську перед тим, як щось сказати? Коли нарешті я почну думати англійською? Як і у будь-якій справі, вам потрібно поставити перед собою конкретну мету та робити свідомі кроки для її досягнення. Ну а ми допоможемо вам, розглянувши практичні поради, які наблизять вас до неї.

Думати на мові, яку ви вивчаєте, корисно з декількох причин:

  1. Якщо ви подумки регулярно «говорите» англійською, вам стає набагато простіше говорити і вголос, тож ваше мовлення стає більш спонтанним і швидким.
  2. Ви переводити пасивну лексику в активний стан. Подумки повторювати нещодавно вивчені слова чи граматичні структури, намагатись побудувати нові речення з ними – допомагає збільшити ваш активний словниковий запас. Наступного разу ви зможете з легкістю використати ці слова на письмі чи під час бесіди. А програючи подумки цілі діалоги, ви збільшити запас фраз для використання в щоденних ситуаціях.
  3. Це дуже розслаблений спосіб покращити мовлення, адже можна не зважати на помилки і не турбуватись, що вас неправильно зрозуміють!
Все вірно, але коли ж наступає той магічний момент, коли ви починаєте думати англійською? Після 220 сторінки підручника? Після перегляду чергового фільму? На жаль, ні. Ми змушені вас розчарувати, але для цього потрібне свідоме, концентроване зусилля – і декілька простих технік.

Опишіть те, що вас оточує

Ця вправа чудово підходить для тих, хто тільки починає вчити мову. Почніть з того, щоб подумки називати предмети навколо вас: у вашій кімнаті, по дорозі на роботу, у супермаркеті. Якщо ви нещодавно вивчили назви меблів та кольори – ментально перерахуйте те, що знаходиться у вас в кімнаті. Те саме спробуйте з предметами побуту, прикметниками, цифрами, зовнішністю людей. Поступово ускладнюйте ваші думки, намагаючись описати те, що відбувається навколо, повними реченнями.

Перекажіть свій день

Один-два рази на день спробуйте описати англійською, що з вами відбувається, наприклад: «I’m cooking dinner. I love cooking. Today I’m making pasta with cream sauce. I need some spaghetti, mushrooms, onions and cream». Можна говорити про себе і в третій особі (he/she): «She goes to bed, thinking: it was a beautiful day». Таким способом ви не тільки практикуєте частотну лексику, а й вчитесь говорити повними реченнями. А тепер зробіть це голосом Моргана Фрімана!

Придумайте діалоги

З перебігом вашого дня уявіть собі найбільш типові діалоги, які можуть відбутись з вами. Наприклад, при виході з квартири вас зустрічає сусід. Як би ви привітались із ним англійською? Або ж по дорозі на роботу ви заходите в кафе. Як зробити замовлення? Що може відповісти офіціант чи бариста?
Корисно придумувати діалоги на ту тему, яку ви зараз вивчаєте. Якщо готуєтесь до інтерв’ю – програйте в голові діалог із можливим роботодавцем.
Припустимо, ви не змогли виразити якусь ідею через те, що не знали певного слова чи виразу англійською – запишіть їх в мобільний телефон чи блокнот, а вдома знайдіть відповідник у словнику. Таким чином ви швидко вивчите лексику, яка буде корисною у багатьох повсякденних ситуаціях.
Після такої практики можна сміливо шукати партнера та відпрацьовувати діалоги вже вголос.

Запишіть себе на відео

Залиште сором слабким і запишіть відео, на якому ви говоритимете англійською! Переваги очевидні – ви зможете проаналізувати свою вимову та подивитись на структуру вашої промови зі сторони. Ви можете зробити відео маркером власного прогресу в іноземній мові. Ваші відео можуть бути організовані навколо тем, які ви вивчаєте: розкажіть уявним глядачам про погоду сьогодні, про улюблений фільм чи цікавий випадок з життя, про те, які методи найкраще працюють для вас при вивченні мови. На Youtube ви знайдете цілу спільноту людей – серед яких як поліглоти, так і новачки, – які діляться своїми секретами вивчення іноземних мов. Тож записувати відео не страшно, а дуже навіть корисно.

Інші поради

Вам буде легше переключитись на те, щоб подумки говорити англійською, якщо ви створите навколо себе англомовну атмосферу.
  • Використовуйте англо-англійські словники. Чим менше ви перекладаєте, тим простіше для вас буде думати та розмовляти англійською. Обирайте словники, які пояснюють простими, звичними словами. Наприклад, Vocabulary and the Merriam-Webster Learner’s Dictionary.
  • Вивчайте лексику в контексті. Для цього краще запам’ятовувати не ізольоване слово, а його місце у групі тематичних слів чи у виразі. Не можете з’ясувати контекст? Спробуйте знайти приклади з цим словом у Wordnik.
  • Якщо у вашому телефоні є функція «обрати мову», змініть мову на англійську. Спочатку доведеться побороти почуття дискомфорту, але ви вчитимете нові слова та знатимете функції телефону англійською. Коли звикнете до англійської на телефоні, змініть мову операційної системи на комп’ютері. Ось де починаються справжні веселощі! Зробіть те саме на Фейсбуці і вуаля – новини англійською прямо у вашій стрічці!
  • Дивіться фільми на мові, яку вивчаєте. Навіть якщо дивитесь фільм рідною мовою чи, наприклад, іспанський фільм – увімкніть англійські субтитри. Ваше читання та розуміння мови покращиться.
  • Прокрастинуйте на англійській. У нас усіх є тенденція робити будь-що, тільки не першочергову задачу. Що ж, використовуйте цей час для навчання – дивіться відео на Youtube англійською! І вам користь, і босу можна сказати, що ви навчаєтесь.
  • Знайдіть партнера, з яким можна спілкуватись англійською. Це може бути хтось, з ким ви познайомились під час подорожі і з ким хочете продовжити спілкування. Або ж можна подивитись на вебсайтах, що спеціалізуються на мовному обміні – italki, WeSpeke, Speaky, HiNative, HelloTalk, Busuu.
З нашими порадами ви побачите якісні зміни у своєму мовленні вже за короткий проміжок часу. Але не забувайте ставитись до цього як до гри, а не до чогось, що мусить бути штучно «зроблено». Адже вивчення мови це насамперед про задоволення, виклик самому собі та перемогу.

Посилання:

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!